Sobota, 16 stycznia 202116/01/2021

Zderzenie ciężarówki i ciągnika rolniczego. Jedna osoba ranna [zdjęcia]

Do groźnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 32 pomiędzy Żodyniem i Kopanicą w woj. wielkopolskim. Kierujący ciężarowym volvo uderzył w jadący przez nim ciągnik rolniczy. Kierujący ciągnikiem został przetransportowany do szpitala.

15.11.2019 r. o godz. 06:15 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji został powiadomiony o zdarzeniu, do którego doszło na drodze krajowej nr 32 pomiędzy Żodyniem, a Kopanicą.

Mundurowi ustalili, że kierujący ciężarowym volvo 61-letni mieszkaniec powiatu mińskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył ciągnika rolniczego, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego.

Kierujący ciężarówką podjął próbę hamowania, jednak nie zdołał uniknąć zderzenia. Efektem feralnego manewru były poważne uszkodzenia obu pojazdów i całkowite zablokowanie drogi.

Policjanci zbadali stan trzeźwości obu kierowców, potwierdzając, że byli trzeźwi. Kierujący ciągnikiem z ogólnymi potłuczeniami przetransportowano do wolsztyńskiego szpitala.

Sprawca zdarzenia ukarany został 500-złotowym mandatem i 6 punktami karnymi.

(fot. KPP Wolsztyn)

Komentarze wyłączone