Poniedziałek, 18 stycznia 202118/01/2021

Śmiertelny wypadek na trasie Ząbkowice Śląskie – Ciepłowody. Jedna osoba nie żyje [zdjęcia]

Dzisiaj ok. godziny 7 rano doszło do śmiertelnego wypadku na trasie Ząbkowice Śląskie – Ciepłowody. Samochód dostawczy zderzył się z pojazdem osobowym. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR. Niestety, jedna osoba zginęła na miejscu.

Jak wynika ze wstępnych informacji, kierujący samochodem dostawczym marki Iveco najprawdopodobniej zasnął za kierownicą pojazdu i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z samochodem osobowym marki Citroen, którym podróżowały dwie osoby. Siła zdarzenia była tak duża, że samochodu osobowego wyrwało silnik.

Na skutek zderzenia kierujący samochodem został zakleszczony w pojeździe. Strażacy przy pomocy specjalistycznych narzędzi hydraulicznych ewakuowali rannego. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratowac.

Pasażer osobówki oraz kierowca samochodu dostawczego zostali przetransportowani do szpitala. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku. Droga Strzelin-Ząbkowice Śląskie pozostaje zamknięta. Policja wyznaczyła objazdy przez Kobylą Głowę.

(fot. zabkowice.express-miejski.pl)

Komentarze wyłączone