Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

18-latek zaatakował ojca nożem, raniąc go wielokrotnie w okolice głowy i szyi [foto]

18-letni mieszkaniec jednej z miejscowości powiatu oświęcimskiego zaatakował swojego ojca nożem, zadając ofierze wielokrotnie rany w okolicach głowy i szyi. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratury, sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie.

W miniony poniedziałek 25 listopada w godzinach wieczornych, podczas awantury domowej 18-latek zaatakował swojego ojca, zadając mu wielokrotnie ciosy nożem w okolice głowy i szyi. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, podczas której syn miał zadawać ciosy rękojeścią i kilkukrotnie ugryzł ojca. Kiedy 47-latek obezwładnił napastnika, wówczas ten zagroził mu, że go zabije. Przybyli na miejsce policjanci przejęli agresora i przewieźli go do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Pokrzywdzony nie doznał na szczęście poważnych obrażeń.

18-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty: usiłowania zabójstwa i kierowania gróźb karalnych. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie.

(fot. KWP w Krakowie, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone