Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Mielcu ma nowego komendanta [zdjęcia]

Mł. bryg. mgr inż. Łukasz Kapinos objął w środę 27 listopada stanowisko komendanta Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu. Akt powołania został mu wręczony przez podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP – nadbryg. Andrzeja Babca podczas uroczystej zbiórki zorganizowanej w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 2 mieleckiej komendy.

Łukasz Kapinos, został powołany na stanowisko komendanta mieleckich strażaków 15 listopada przez podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. 

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku, który odebrał podkarpacki komendant wojewódzki PSP – nadbryg. Andrzej Babiec. Po odegraniu Hymnu Państwowego odczytano decyzję o powierzeniu obowiązków i powołaniu mł. bryg. Łukasza Kapinosa na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Mielcu. Nowy szef mieleckich strażaków oddał honory sztandarowi mieleckiej komendy a następnie złożył meldunek podkarpackiemu komendantowi wojewódzkiemu o przyjęciu obowiązków komendanta powiatowego.

Podczas uroczystości zaprezentowano sylwetkę nowego szefa mieleckich strażaków, przypominając jego osiągnięcia i przebieg dotychczasowej służby. Następnie z okolicznościowym przemówieniem wystąpił nowo powołany komendant, w którym podziękował za okazane zaufanie w związku z powołaniem na obecne stanowisko oraz zapewnił, że dołoży wszelkich starań by sprostać obowiązkom jakie mu powierzono.

– Deklaruję, że dołożę wszelkich starań aby sprostać stawianym wymaganiom i zapewniam pełną gotowość do służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu oraz ciągłego rozwoju krajowego systemu ratowniczo gaśniczego  – powiedział m.in. nowo powołany szef mieleckich strażaków. 

Nowy komendant podczas uroczystości odebrał gratulacje od lokalnych włodarzy, przedstawicieli samorządów, a także pracowników różnych instytucji na co dzień współpracujących z strażą pożarną. 

(fot. K. Radoń/korso.pl)

Komentarze wyłączone