Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Na oczach trójki dzieci zaatakowała partnera nożem

Policjanci zatrzymali 31-letnią kobietę, która podczas kłótni zaatakowała swojego partnera nożem, zadając mężczyźnie cios w klatkę piersiową. Podczas tych wydarzeń w mieszkaniu znajdowało się troje dzieci kobiety. 31-latka usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa.

Do zdarzenia doszło 23 listopada w godzinach wieczornych. Policjanci wołomińskiej komendy zostali powiadomieni o zdarzeniu, w którym mężczyzna miał zostać „dźgnięty” nożem. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że będący w mieszkaniu 27-latek posiadał ranę kłutą klatki piersiowej. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

W mieszkaniu znajdowała się również 31-latka, jej troje dzieci w wieku 4, 6 i 7 lat oraz drugi mężczyzna – 37-latek. Dorośli byli pod wyraźnym wpływem alkoholu. W mieszkaniu panował ogólny nieład, widoczne były też ślady kilkudniowej libacji alkoholowej. Kobieta nie była w stanie racjonalnie wytłumaczyć, co wydarzyło się w mieszkaniu. 37-latek poinformował tylko, że to ona, po kłótni miała zadać cios nożem swojemu partnerowi, gdy ten leżał w łóżku.

Mundurowi zatrzymali 31-latkę i 37-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kobiety blisko 2,9 promila, mężczyzny ponad 0,7 promila alkoholu. Oboje trafili do wytrzeźwienia do policyjnej celi. Dzieci zostały przekazane pod opiekę osobom prowadzącym ośrodek opiekuńczy.

Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony, kobieta usłyszała w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa 27-latka i została aresztowana na okres 3 miesięcy. Grozić jej kara dożywotniego pobawienia wolności.

Funkcjonariusze ogniwa do spraw nieletnich wołomińskiej komendy przesłali również do sądu dla nieletnich wniosek o podjęcie decyzji w zakresie ustalenia dalszej opieki nad trojgiem dzieci tymczasowo aresztowanej kobiety.

(fot. info112.pl, źródło Komenda Stołeczna Policji)

Komentarze wyłączone