Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Wypadek na przejeździe kolejowym. Kierowca i pasażer pijani [zdjęcia]

Poważny wypadek miał miejsce w niedzielę na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Długiej w miejscowości Kuleje na Śląsku. Kierujący samochodem dostawczym wjechał na tory wprost przed nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Przemyśl – Szczecin. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. To cud, że nikt nie zginął.

Do wypadku doszło 1 grudnia ok. godz. 16. Samochód dostawczym marki Renault wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy i zderzył się z pociągiem osobowym PKP IC relacji Przemyśl – Szczecin. W wyniku tego kabina renaulta została zepchnięta kilka metrów po nasypie kolejowym, a fragmenty auta w tym drzwi i dach zaczepione o przód lokomotywy, były ciągnięte przez około 350 metrów, następnie cały skład się zatrzymał.

Samochodem dostawczym podróżowali pracownicy jednej z firm w powiecie kłobuckim. Obaj to obywatele Ukrainy. W wyniku odniesionych obrażeń ciała zostali przetransportowani do szpitala. Jak się okazało, zarówno kierowca jak i pasażer dostawczego renaulta byli pod wpływem alkoholu – poinformował młodszy aspirant Kamil Raczyński z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Pociągiem PKP Intercity relacji Przemyśl-Szczecin podróżowało około 300 osób. Nikt z pasażerów nie został poszkodowany. Policjanci pod ustalają dokładne okoliczności wypadku.

(fot. OSP Trukolasy)

Komentarze wyłączone