Wtorek, 11 maja 202111/05/2021

Wybuch gazu w domu w Szczyrku. Budynek zawalił się, pod gruzami może być 8 osób [zdjęcia, wideo]

W środę wieczorem w jednym z domów jednorodzinnych w Szczyrku doszło do wybuchu gazu. W wyniku tego budynek zawalił się. Pod gruzami może być nawet 8 osób, w tym dzieci- poinformowała rzecznik PSP w Bielsku-Białej. Na miejscu trawa akcja ratunkowa.

Informację o wybuchu w budynku przy ul. Leszczynowej w Szczyrku w woj. śląskim służby otrzymały ok. godz. 18:30. Na miejsce natychmiast zadysponowano liczne jednostki straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policję, a także pogotowie gazowe i energetyczne. W wyniku eksplozji, trzykondygnacyjny budynek uległ całkowitemu zawaleniu. Wyspecjalizowana grupa poszukiwawcza będzie przeszukiwać gruzowisko.

Cały czas trwa akcja gaśniczo-ratownicza, w której bierze udział 80 strażaków. Pod gruzami zawalonego budynku mogą znajdować się ludzie. Na miejscu jest wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy oraz komendant wojewódzki PSP Jacek Kleszczewski.

Boję się, że to może być jedna z największych tragedii, jaka zdarzyła się w mieście. Jest jedno wielkie gruzowisko. Liczymy na cud – mówi w rozmowie z Radiem Bielsko burmistrz Szczyrku.

Droga wojewódzka nr 942 prowadząca przez Szczyrk jest całkowicie zablokowana.

AKTUALIZACJA:

Strażacy opanowali już pożar budynku. W tej chwili trwa ręczne przeszukiwanie gruzowiska. Akcja ratunkowa może potrwać do rana. Trwają poszukiwania ośmiu osób, które mogą znajdować się pod gruzami.

(fot., wideo Sylwester Gorząd Waszym Okiem Radio Bielsko)

Komentarze wyłączone