Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Znaleziono kolejne ciała ofiar wybuchu gazu w Szczyrku. Zginęło 8 osób, wśród nich czworo dzieci [zdjęcia]

Po 17 godzinach dramatycznej akcji ratunkowej, wojewoda śląski poinformował, że pod gruzami znaleziono ciała kolejnych dwóch ofiar wybuchu gazu w Szczyrku w woj. śląskim. Łącznie śmierć poniosło osiem osób – cztery dorosłe i czworo dzieci.

Trzykondygnacyjny budynek zawalił się wczoraj wieczorem w wyniku wybuchu gazu, do którego doszło najprawdopodobniej wskutek uszkodzenia gazociągu przez prace, które wykonywała zewnętrzna firma. W chwili tragedii w domu znajdowało się osiem osób. Około 1 w nocy, ratownicy znaleźli pierwsze dwie ofiary, kolejne dwie zaraz po godz. 4:30.

Po godzinie 8 rano pojawiły się doniesienia o kolejnych zwłokach wydobytych spod gruzów. Chwilę po godz. 9 nadeszły doniesienia o odnalezieniu szóstego mieszkańca zawalonego budynku. Około godz. 11 ratownicy dotarli do następnych dwóch ciał.

Jak poinformował wojewoda śląski – „Wydaje się, że wyczerpana jest liczba ofiar. Oczywiście straż i ratownicy będą przeszukiwać cały ten obszar aż do trawy, aby mieć pewność, że nikt tam nie przebywa. Formalnie dopiero wtedy akcja zostanie zakończona, gdy wszystkie kamienie zostaną sprawdzone”.

(fot. Twitter – Policja Śląska, Śląski Urząd Wojewódzki)

Komentarze wyłączone