Czwartek, 13 maja 202113/05/2021

Żywe szczenięta spakowała do worka i wrzuciła do toalety [foto]

58-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego została zatrzymana po tym jak, po oszczenieniu się jej suczki, spakowała nowo narodzone szczenięta do worka i wrzuciła do toalety znajdującej się przy budynku mieszkalnym. Piszczenie topiących się zwierząt usłyszał mieszkający w pobliżu mężczyzna. Zawiadomił policję. Kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj mieszkaniec gminy Nowa Ruda powiadomił policję o wyciągnięciu z toalety sześciu szczeniąt uwięzionych w worku. Policjanci ustalili, że 58-letnia kobieta zaraz po tym jak jej suka oszczeniła się, przywiązała ją, a szczeniaki spakowała do worka i wrzuciła do toalety znajdującej się na zewnątrz.

Piszczenie topiących się psów usłyszał mężczyzna, który wyciągnął wszystkie zwierzęta, ratując im w ten sposób życie. Następnie zabrał kobiecie sukę i razem z uratowanymi szczeniakami zabezpieczył w swoim pomieszczeniu gospodarczym.

Zwierzęta trafiły pod opiekę do schroniska. Zatrzymana 58-latka przyznała się do winy. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że była nietrzeźwa. Usłyszy ona zarzuty znęcania się nad zwierzętami, za co grozi jej do pięciu lat pozbawiania wolności.

(fot. Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone