Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

2,5-letni chłopiec biegał boso po klatce, pijani rodzice spali w domu

Policjanci z Łodzi zatrzymali rodziców 2,5-letnich bliźniaków, po tym jak kompletnie pijani spali, nie interesując się losem swoich dzieci. Jednego z chłopców biegającego boso po klatce schodowej w domu na Bałutach zauważył świadek, który powiadomił służby.

Do zdarzenia doszło 8 grudnia około godziny 11.50. Policjanci otrzymali informację o małym dziecku biegającym bez opieki po korytarzu. Po przybyciu na miejsce, mundurowi zauważyli jak z jednego z mieszkań, przez otwarte drzwi wychyla się mały chłopiec. Po wejściu do tego mieszkania okazało się, że drugi z braci znajdował się w łóżeczku. Tuż obok na podłodze leżała śpiąca kobieta. W kolejnym pokoju funkcjonariusze zauważyli parę śpiącą w łóżku.

Od wszystkich czuć było wyraźną woń alkoholu. Policjanci przeprowadzili na miejscu badanie, które wykazało u matki ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a u ojca dzieci 1 promil.

Chłopcy zostali przekazani pod opiekę babci. 26-letnia matka i 32-letni ojciec zostali zatrzymani. Za narażenie na niebezpieczeństwo swoich synów grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone