Piątek, 27 maja 202227/05/2022

3,5-latek błąkał się po ulicach, nietrzeźwa matka spała w domu [foto]

W niedzielę policjanci z Wejherowa w woj. pomorskim odebrali zgłoszenie o małym chłopcu, który błąka się po ulicach miasta. Jak się okazało matka dziecka nie zauważyła nieobecności 3,5-letniego syna, gdyż spała nietrzeźwa w domu.

Wczoraj około 7:30 dyżurny wejherowskiej komendy odebrał zgłoszenie od kobiety, która oświadczyła, że przejeżdżając samochodem, zauważyła małe dziecko, które szło samo, bez żadnej opieki. Mundurowi po około 20 minutach sprawdzania terenu zauważyli małego chłopca, stojącego w wejściu klatki schodowej budynku wielorodzinnego.

Funkcjonariusze zaopiekowali się dzieckiem i ustalili miejsce jego zamieszkania. Kiedy policjanci weszli do domu, zastali tam śpiącą matkę, która nawet nie wiedziała, że jej 3,5-letni syn sam wyszedł z domu. Mundurowi sprawdzili kobietę alko-testem, okazało się że była nietrzeźwa.

Dziecko zostało przekazane pod opiekę dorosłego członka rodziny, który przyszedł do mieszkania. O zdarzeniu został powiadomiony sąd rodzinny, który teraz zajmie się tą sprawą. 

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone