Sobota, 08 maja 202108/05/2021

Mężczyzna przygnieciony przez drzewo podczas prac zrębowych [zdjęcia]

42-letni mężczyzna podczas prac zrębowych w lesie w Porąbce w woj. ślaskim został przygnieciony przez drzewo. Policjanci wspólnie z beskidzkimi goprowcami i ratownikami medycznymi z bielskiego pogotowia ratunkowego uratowali 42-letniego drwala. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem. W masywie leśnym Porąbki prowadzono prace przy zrywce drewna. Jeden z drwali podczas załadunku ściętego drewna został przygnieciony przez drzewo. Pozostali pracownicy natychmiast wezwali służby ratunkowe.

W związku z tym, że miejsce zdarzenia znajdowało się na terenie, do którego nie można było dojechać samochodem, policjanci, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu musieli pieszo pokonać parę kilometrów, nim znaleźli poszkodowanego. Mężczyzna doznał rozległego urazu kończyny.

Ratownicy z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego wspólnie Beskidzką Grupą GOPR przetransportowali poszkodowanego do karetki, która zabrała mężczyznę do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Okoliczności wypadku ustalają policjanci.

(fot. KMP w Bielsku-Białej, źródło KMP w Bielsku-Białej)

Komentarze wyłączone