Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Ogromna awaria ciepłownicza w Warszawie. Nad miastem pojawiły się kłęby pary [zdjęcia, wideo]

Awaria instalacji ciepłowniczej firmy Veolia na ul. Powsińskiej od ul. Bonifacego do Trasy Siekierkowskiej sparaliżowała dzisiaj ruch na ulicach Warszawy. W wyniku uszkodzenia rury na ulicę wylała się gorąca woda. Na miejscu jest straż pożarna. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o zorganizowaniu sztabu kryzysowego.

Ok. godz. 9:45 uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą woda, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej.

Na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pomogli opuścić pojazdy osobom, które utknęły na miejscu zdarzenia, w tym pasażerom autobusu przegubowego komunikacji miejskiej.

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku poparzenia (mieszkanka osiedla, która ratowała zwierzę z zalanej piwnicy).

W wyniku awarii na terenie całej Warszawy występują zakłócenia w dostawie ciepłej wody i ogrzewania do budynków. Według informacji podanej przez pracownika Veolia Energia awaria jest bardzo poważna, spada ciśnienie w sieci ciepłowniczej w całej Warszawie. Dotyczy to zarówno ciepłej wody wykorzystywanej do ogrzewania, jak i ciepłej wody w kranie.

Usuwanie awarii potrwa co najmniej do godz. 13.

(fot. PSP w Warszawie, wideo YT samanoPL)

Jeden komentarz

  1. Ciekawy artykuł. Interesujący blog.