Czwartek, 13 maja 202113/05/2021

Zwłoki zakopane w lesie koło Słupska. 9 osób zatrzymanych

9 osób zostało zatrzymanych przez pomorskich policjantów do sprawy zabójstwa, do którego doszło na początku grudnia koło Słupska. Ofiarą jest mieszkaniec Lęborka, którego zwłoki funkcjonariusze znaleźli zakopane w jednym z kompleksów leśnych pod Słupskiem. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Na początku grudnia policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę Lęborka, o zaginięciu jej męża. Funkcjonariusze ustalili, że mogło dojść do zbrodni. Śledczy wytypowali osoby, z którymi w dniu zaginięcia spotykał się zaginiony. Działania operacyjne doprowadziły do odnalezienia zwłok zaginionego mieszkańca Lęborka, były zakopane w lesie pod Słupskiem.

Ustalenia funkcjonariuszy dały podstawę do jednoczesnego zatrzymania 9 osób – mieszkańców Słupska, Trójmiasta i Zabrza. Zatrzymania te zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, KMP w Słupsku i CBŚP na terenie kilku miejscowości województwa pomorskiego oraz śląskiego. Trójce zatrzymanych przedstawiono zarzuty udziału w zabójstwie, a pozostałym zarzuty posiadania narkotyków, broni palnej, utrudniania śledztwa i zacierania śladów.

Wobec czterech spośród zatrzymanych sąd zastosował areszt tymczasowy. Za zbrodnię zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. CPŚP, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone