Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Volkswagen dachował. Autem jechał pijany ojciec i jego 12-letni syn [zdjęcia]

Mundurowi zatrzymali 37-letniego kierowcę, który pomimo zakazu prowadzenia pojazdów oraz spożywanego wcześniej alkoholu wsiadł do auta wraz ze swoim synem i doprowadził do groźnego zdarzenia. Po wszystkim uciekł z miejsca.

Do zdarzenia doszło w Nowy Rok na terenie gminy Gorzkowice. Przypadkowy świadek widział jak kierowca samochodu, który dachował opuszcza auto wraz z dzieckiem i obaj odchodzą w stronę lasu.

Na miejscu policjanci zauważyli leżący na dachu samochód, który znajdował się na polu obok drogi. Wstępne ustalenia wskazują, że kierowca samochodu stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na prawe pobocze, wypadł poza drogę i dachował.

Policjanci dotarli do danych właściciela pojazdu i pojechali do miejsca jego zamieszkania. 37-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W mieszkaniu był też jego 12-letni syn, który wraz z matką pojechał do szpitala na profilaktyczne badania.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu piotrkowskiego złamał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

(fot. Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone