Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Pijana 41-latka zaatakowała ratownika medycznego

Zdarzenie miało miejsce w Nowy Rok we Włocławku. Pijana 41-latka rzuciła się na ratownika medycznego, który próbował jej pomóc. Jak się okazało agresywna kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. O dalszym losie 41-latki zadecyduje sąd.

W środę wieczorem dyżurny pogotowia ratunkowego przyjął zgłoszenie dotyczące kobiety, która miała połknąć tabletki i popić je alkoholem. 41-latka wszczynała awantury w miejscu zamieszkania, szarpała się z domownikami. Na widok ratownika medycznego wpadła w szał i zaczęła mu ubliżać, po czym przeszła do rękoczynów. Wobec agresywnej kobiety musiała interweniować policja.

41-latka jednak nie uspokoiła się nawet w obecności umundurowanych funkcjonariuszy. Nie wykonywała poleceń, nie chciała poddać się badaniu. Załoga karetki pogotowia zadecydowała o przetransportowaniu jej do szpitala z policyjną eskortą. Po badaniach trafiła do policyjnej celi, gdzie trzeźwiała. Kontrola alkomatem wykazała, że miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

41-latka usłyszała zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot.Policja Kujwsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone