Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Pijana dróżniczka zamknęła pieszego na przejeździe kolejowym

Policjanci interweniowali w sprawie 59-letniej dróżniczki, która pełniła służbę na przejeździe kolejowym na ul. Wspólnej w Pabianicach mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Teraz grozi jej do 5 lat pozbawienie wolności.

Do zdarzenia doszło 1 stycznia po godzinie 21:00 na przejeździe kolejowym przy ul. Wspólnej w Pabianicach.

O tym, że dróżniczka może być pod wpływem alkoholu poinformował świadek. Z relacji zgłaszającego wynikało, że przechodząc przez torowisko nagle opuściły się rogatki, utrudniając mu opuszczenie przejazdu, a lampy sygnalizacyjne były wyłączone.

Jak się okazało po przybyciu na miejsce patrolu policji, dróżniczka miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Została odsunięta od pracy i trafiła do policyjnego aresztu. Na miejsce został też wezwany patrol Straży Ochrony Kolei.

Jak ustalili policjanci w czasie zamknięcia przez dróżniczkę rogatek nie przejeżdżał żaden pociąg. 59-latka usłyszy zarzut pełnienia pod wpływem alkoholu czynności służbowych związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów. Grozi za to kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone