Sobota, 08 maja 202108/05/2021

Pijany kierowca próbował zepchnąć z drogi radiowóz, uderzył w budynek [zdjęcia]

32-letni mieszkaniec gminy Czchów uciekając przed policją próbował zepchnąć z drogi radiowóz. Po blisko 30 kilometrach pościgu, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek mieszkalny. Jak się okazało 32-latek był kompletnie pijany. 

Do zdarzenia doszło w noc sylwestrową.

Policjanci z Czchowa otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierujący volkswagenem passatem, który porusza się w stronę Nowego Sącza.

Na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Wytrzyszczka policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu, lecz kierujący zignorował sygnały i dynamicznie przyspieszył. Policjanci ruszyli za nim w pościg, w trakcie, którego kierujący volkswagenem co chwilę gwałtownie hamował, przyspieszał oraz zajeżdżał drogę radiowozowi chcąc go zepchnąć z drogi. Kierujący ponadto poruszał się lewym pasem jezdni usiłując spychać nadjeżdżające z przeciwka pojazdy.

Kiedy policjantom udało się wyprzedzić kierującego volkswagenem ten zimpetem uderzył w tył radiowozu chcąc wytrącić policjantów z toru jazdy. Po tym manewrze kierujący zdołał wyprzedzić radiowóz i dalej kontynuował ucieczkę.

Po blisko 30-kilometrowym pościgu uciekinier w miejscowości Laskowa zjechał w drogę gminną, gdzie po przejechaniu kilkuset metrów na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na teren prywatnej posesji i uderzył w ścianę budynku mieszkalnego. Następnie wybiegł z samochodu i rzucił się w dalszą ucieczkę. Został jednak szybko zatrzymany.

Pirat drogowy w chwili zatrzymania stawiał policjantom czynny opór oraz znieważył funkcjonariuszy. 32-letni mieszkaniec gminy Czchów miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone