Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Pod wpływem narkotyków uciekał przed policją, w aucie wiózł 19-latkę w zaawansowanej ciąży [zdjęcia]

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali po pościgu 21-latka kierującego audi. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem środków odurzających, co więcej autem wiózł 19-letnią konkubinę w 6 miesiącu ciąży. Kobieta trafiła do szpitala.

Policjanci z Gorzowa Wlkp. pełniący służbę w Zielonej Górze postanowi zatrzymać do kontroli kierującego samochodem marki Audi A4, który nie włączył kierunkowskazu podczas skręcania.

Gdy mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając kierującemu sygnał do zatrzymania, ten nagle przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg i powiadomili o sytuacji dyżurnego.

Kierujący audi w pewnym momencie wpadł w poślizg i uderzył w słup oświetleniowy, a następnie w znak drogowy, po czym wraz z ciężarną pasażerką próbowali uciekać pieszo, ale zostali natychmiast zatrzymani.

Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec Zielonej Góry, a pasażerką jego 19-letnia konkubina. Kobieta 6 miesiącu ciąży została przetransportowana do szpitala.

Podczas sprawdzania w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 21-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a wykonane w szpitalu badanie na obecność środków odurzających wykazało, że zażywał amfetaminę i marihuanę.

Ponadto 21-latek miał na swoim koncie podobne zdarzenie. W 2017 roku kierując pod wpływem narkotyków nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec policjantom.

Młody mężczyzna odpowie za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, niezatrzymanie się do kontroli drogowej – od ponad dwóch lat jest to przestępstwo – oraz w zależności od wyników badania krwi, odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Za te przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

1 komentarz

  1. Sebuś i karyna.Przyszł patola 500+