Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Dzik zaatakował trzy osoby i psa [zdjęcia]

W środę po południu w Krakowie dzik zaatakował 3 osoby. Interweniowali policjanci oraz służby weterynaryjne.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w Krakowie w parku w pobliżu ulicy Jagodowej. Około godziny 13:40 dzik zaatakował przechodzącą kobietę raniąc ją powierzchownie w nogę. Następnie około 14:00 w rejonie bloków mieszkalnych na ulicy Jagodowej dzik przewrócił inną kobietę i zaatakował jej psa.

Na pomoc poszkodowanym rzucił się przechodzący tamtędy mężczyzna, który próbował przegonić dzika, ale został przez niego zraniony w nogę (kobieta z psem zdołała się oddalić w bezpieczne miejsce). Mężczyzna zadzwonił na numer 112. Na miejsce skierowano najbliższy patrol policji i pluton alarmowy OPP Kraków. Do czasu przyjazdu weterynarza teren był nadzorowany przez policjantów, którzy uniemożliwiali dzikowi przemieszczenie w kierunku osiedla.

Lekarz weterynarii w asyście policjanta zaaplikował dzikowi środek usypiający z broni pneumatycznej. To rozjuszyło dzika. Gdy szarżował w kierunku lekarza policjant oddał strzał z paralizatora obezwładniając agresywne zwierzę.

Po chwili środek usypiający zaczął działać. Dzik został umieszczony w skrzyni i przewieziony przez specjalistyczną firmę transportową do Zakładu Higieny Weterynaryjnej, gdzie zostanie poddany badaniu pod kątem wścieklizny i innych chorób zwierzęcych.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone