Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Założyli nastolatkowi prezerwatywę na głowę i próbowali podpalić. Dwóch 17-latków usłyszało zarzuty

Dwóch 17-latków, którzy skrępowali młodszego kolegę i nałożyli mu na głowę prezerwatywę, a następnie usiłowali ją podpalić, usłyszało zarzut bezpośredniego narażenia utraty życia lub zdrowia. Grożą im 3 lata pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec w grudnia w Myślenicach w woj. małopolskim. Na nagraniu rozpowszechnionym w sieci widać jak dwóch nastolatków znęca się nad chłopcem. Jeden ze sprawców przytrzymuje ofiarę, a drugi w tym czasie zakłada poszkodowanemu na głowę prezerwatywę i próbuje ją podpalić. Chłopcu po pewnym czasie udaje się uwolnić.

O całej sytuacji została powiadomiona policja. W dniu 10 stycznia dwaj młodzi mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty związane ze zmuszaniem innej osoby do określonego zachowania oraz narażenia jej na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. W tej sprawie mają być przesłuchiwani kolejni świadkowie.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone