Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

16-latka za kierownicą forda. „Doskonaliła” się w jeździe pod okiem starszego kolegi

W miniony czwartek policjanci na terenie Wągrowca zatrzymali pojazd osobowy do kontroli. Za kierownicą forda siedziała 16-latka, która „doskonaliła” się w jeździe pod okiem 25-latka.

Do zdarzenia doszło w czwartek 9 stycznia przed godziną 2:00. Policjanci patrolujący nocą ulice Wągrowca, zauważyli jadący ul. 11 Listopada, samochód marki Ford. Mundurowi postanowili go skontrolować. Nie uszło uwadze policjantów zdenerwowanie, zarówno kierującej jak i pasażera. Szybko okazało się, że kierująca ma 16 lat i nie powinna zasiąść za kierownicę.

Obok nastolatki siedział o 8 lat starszy kolega, mężczyzna był trzeźwy. 25-latek, który dopuścił do kierowania pojazdem na drodze publicznej osobę nie posiadającą uprawnień, został ukarany 300 złotowym mandatem.

Dodatkowo wątpliwości policjantów wzbudził brak informacji w systemie na temat aktualnego OC pojazdu. Kontrolowane osoby nie posiadały również żadnego dokumentu potwierdzającego zawarcie polisy, czy opłacenie składki. Sporządzona przez policjantów informacja trafi do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jeżeli okaże się, że pojazd od co najmniej 14 dni nie ma ważnej polisy, wówczas na jego właściciela zostanie nałożona kara w wysokości 5200 złotych.

Ford został przekazany właścicielowi, a nastolatka oddana pod opiekę rodziców. O jej odpowiedzialności zdecyduje Sąd Rodzinny.

(fot. info112.pl, źródło KPP Wągrowiec)

Komentarze wyłączone