Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

Pożar samochodu na autostradzie A1. Autem podróżowały cztery osoby, w tym dziecko [foto]

Do zdarzenia doszło w sobotę, 11 stycznia na autostradzie A1 w okolicach Kutna. Samochód osobowy, którym podróżowały 4 osoby, w tym dziecko stanął w płomieniach.

Około godz. 8:20 policjanci z Łodzi przejeżdżając autostradą A1,zauważyli stojący na poboczu samochód osobowy marki Mitsubishi Outlander, z którego wydobywał się ogień i dym. Funkcjonariusze natychmiast wstrzymali ruch pojazdów i przy wykorzystaniu służbowych gaśnic przystąpili do gaszenia płonącego samochodu. Wykorzystano także gaśnice świadków, którzy zatrzymywali się w miejscu zdarzenia wyrażając chęć pomocy.

Z uwagi na fakt, iż pojazd był wyposażony w instalację gazową co groziło wybuchem funkcjonariusze odstąpili od dalszego gaszenia samochodu skupiając się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i bezpieczeństwie innych uczestników ruchu drogowego.

Po chwili na miejsce przybyła załoga straży pożarnej, która przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu gaśniczego ostatecznie opanowała pożar. Samochodem podróżowały 4 osoby, w tym 6 letnie dziecko. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone