Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Staranował radiowóz i próbował potrącić policjantów. Padły strzały [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali 24-latka, który próbował potrącić interweniujących policjantów, taranując przy tym radiowóz. Podczas pościgu mundurowi oddali strzały w kierunku pojazdu.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Mikołowie na Śląsku. Na policję wpłynęło zgłoszenie, że na ulicy Musioła w samochodach gromadzą się osoby, w kominiarkach na głowach. Policjanci po dotarciu na miejsce podjęli interwencję wobec kierującego audi, który był w grupie określonej w zgłoszeniu i nie zastosował się do sygnalizacji wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Mundurowi wyprzedzili audi, a kiedy wyszli z radiowozu i wydali sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu, kierowca próbował ich potrącić. Funkcjonariusze oddali strzały z broni służbowej w kierunku pojazdu. Auto zatrzymało się po około 300 metrach, taranując wcześniej nieoznakowany radiowóz, którzy brał udział w pościgu.

24-letni, kierowca audi, mieszkaniec Katowic został zatrzymany i trafi do policyjnej izby zatrzymań. Najbliższe trzy miesiące katowiczanin spędzi w więzieniu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone