Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

2,5-tonowa maszyna rolnicza spadła z lawety na drogę krajowa [zdjęcia]

Przeciążenie lawety i niewłaściwe zabezpieczenie ładunku sprawiło, że blisko 2,5-tonowa maszyna spadła na przeciwległy pas ruchu na drodze krajowej nr 94. 28-letni kierowca lawety za zdarzenie drogowe odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na drodze krajowej nr 94, na rasie Brójce – Lutol Suchy. Na miejscu mundurowi zastali forda mondeo z lawetą oraz stojącą na poboczu drogi maszynę rolniczą. Kierujący twierdził, że podczas jazdy, nie zapanował nad lawetą w wyniku czego maszyna spadła na jezdnię.

Jak się okazało 28-letni kierowca w żaden sposób nie zabezpieczył przewożonego ładunku. Dodatkowo fordem mógł ciągnąć przyczepę o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej do 1800 kg, natomiast ciągnięta laweta posiadała o wiele większą masę. Podczas czynności wyszło na jaw, że 28-latek nie posiadał uprawnień do prowadzenia takiego zestawu pojazdów.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. W wyniku zdarzenia uszkodzona została również infrastruktura drogowa. Na szczęście, w chwili zdarzenia nikt inny nie znajdował się na drodze, dzięki czemu nie doszło do tragedii. W sprawie zostanie skierowany wniosek do sądu.

(fot. OSP KSRG Lutol Suchy, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone