Niedziela, 01 sierpnia 202101/08/2021

Drzewo zmiażdżyło dach auta, kierowca pojechał dalej [zdjęcia]

Policjantom trudno było uwierzyć w to co zobaczyli na drodze w poniedziałek na wysokości miejscowości Prymusowa Wola. Kierowca podróżował autem, na które chwilę wcześniej spadło drzewo zgniatając dach pojazdu.

Od strony Tomaszowa Mazowieckiego, drogą powiatową jechał bardzo mocno uszkodzony samochód osobowy marki Volkswagen Passat. Policjanci podczas kontroli stwierdzili, że auto praktycznie jest złamane na pół. Niemal w całości uszkodzona była konstrukcja nadwozia.

Jak się okazało, na terenie prywatnej posesji na auto spadł fragment drzewa. Właściciel pojazdu stwierdził, że skoro samochód dało się uruchomić, ma  aktywne światła drogowe, to dojedzie uszkodzonym autem do miejscowości w gminie Ruda Maleniecka w powiecie koneckim. Chciał w ten sposób pokonać prawie 60 km. 

Kiedy był już prawie w połowie trasy, na jego drodze stanęli opoczyńscy policjanci. Mundurowi natychmiast zareagowali. Zatrzymali 32-latkowi dowód rejestracyjny i nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 500 złotych uniemożliwiając dalszą jazdę.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone