Czwartek, 06 maja 202106/05/2021

Kijem od szczotki kilkakrotnie uderzył w głowę 2-letnie dziecko. 19-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa [zdjęcia]

Policjanci z Lublińca w woj. śląskim zatrzymali 19-latka, który groził swojej siostrze pozbawieniem życia, a następnie kijem od szczotki kilkakrotnie uderzył w głowę jej 2-letnie dziecko, powodując obrażenia zagrażające jego życiu. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i trafił do aresztu.

Zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek około godziny 21.00 w jednym z mieszkań na terenie Lublińca. Jak wynika z ustaleń policjantów, pijany 19-latek przyszedł do mieszkania siostry i groził jej śmiercią. Następnie agresor kijem od szczotki uderzył kilkukrotnie w głowę jej 2-letnią córkę, po czym uciekł. Dziecko z obrażeniami głowy trafiło do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc. Jak się okazało, dziewczynka miała złamaną kość czaszki.

Mundurowi zatrzymali sprawcę jeszcze tej samej nocy na terenie Lublińca. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa dziecka oraz kierowania gróźb pozbawienia życia w stosunku do siostry. 19-latek został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone