Sobota, 08 maja 202108/05/2021

Poćwiartowane ciało kobiety. Jest areszt dla 68-letniego konkubenta [zdjęcia]

Dożywocie grozi 68-latkowi, który jest podejrzany o to, że zabił i poćwiartował zwłoki swojej konkubiny. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa 64-latki oraz znieważenia zwłok. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go na trzy miesiące.

Do makabrycznego odkrycia doszło w ubiegłym tygodniu w nocy z czwartku na piątek, na terenie jednej z posesji w Skwierzynie. Funkcjonariusze ujawnili tam część ciała 64-letniej kobiety, o której zaginięciu poinformowała policję pracownica Ośrodka Pomocy Społecznej.

Do sprawy został zatrzymany 68-letni konkubent ofiary. Początkowo mężczyzna
twierdził, że kobieta wyjechała do siostry i przebywa tam od kilku tygodni, ale policjanci nie potwierdzili jego wersji. Po kilku dniach 68-latek przyznał się do poćwiartowania ciała kobiety i wskazał miejsce, w którym wyrzucił szczątki do rzeki. Płetwonurkowie wydobyli części ciała ludzkiego. Zostaną one poddane badaniom.

68-latek usłyszał dwa zarzuty: zabójstwa oraz znieważenia zwłok ludzkich – grozi mu kara dożywocia. 68-latek chciał się pozbyć ciała kobiety, po to aby móc pobierać świadczenie rentowe kobiety.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone