Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Brutalny rozbój na 17-latku. Sprawcy uderzali ofiarę pięściami i kastetem [foto]

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Myślenice w wieku 21 i 18 lat, po tym jak 16 stycznia dokonali rozboju na młodszym koledze. Sprawcy bili go pięściami i kastetem, aby zabrać mu portfel i telefon. Grozi im do 12 lat więzienia.

17 stycznia  wieczorem, do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się 17-letni mieszkaniec Sułkowic.

Okazało się, że dzień wcześniej jego dwaj „koledzy”, z którymi spędzał popołudnie, pobili go i zabrali mu telefon oraz portfel. Do zdarzenia doszło za ekranami dźwiękochłonnymi przy Zakopiance.

Napastnicy mieli najpierw grozić swojej ofierze, a następnie przeszli do czynów. Podczas gdy jeden z nich trzymał 17-latka, drugi uderzał go pięściami i kastetem. Następnie zabrali mu telefon i portfel z pieniędzmi. 17-latek z licznymi obrażeniami trafił do szpitala.

Już kilka godzin po zgłoszeniu został zatrzymany pierwszy z oprawców. Drugi napastnik też nie nacieszył się wolnością. Myśleniccy kryminalni złożyli mu niezapowiedzianą wizytę w sobotę 18 stycznia tuż po 6 rano.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że starszy z zatrzymanych już wcześniej dopuścił się podobnego przestępstwa na tej samej ofierze. Na początku stycznia napadł go w Jasienicy (gmina Myślenice), pobił i ukradł plecak. 20 stycznia, obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

(fot. KWP w Krakowie, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone