Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Pościg za pijanym kierowcą seata. Zobacz nagranie [wideo]

Policjanci zatrzymali po pościgu, 31-letniego kierowcę seata, który mając ponad promil alkoholu w organizmie, podczas swojej szaleńczej jazdy stwarzał zagrożenie dla wielu uczestników ruchu. Ponadto 31-latek naruszył nietykalność funkcjonariuszy oraz ich znieważył. Usłyszał łącznie sześć zarzutów. Policja opublikowała nagranie całego zajścia.

W piątek policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie dostali zgłoszenie o kierującym osobowym seatem, który może być nietrzeźwy. W Lesznie Górnym mundurowi zauważyli opisywany pojazd i odjęli próbę jego zatrzymania, jednak kierowca auta mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się poddać się kontroli.

Kierowca seata w bardzo niebezpieczny sposób kontynuował jazdę. Przyśpieszał i gwałtownie zwalniał, a także zjeżdżał na przeciwległy pas, przez co stwarzał zagrożenie dla policjantów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Mimo uderzenia pojazdem w barierę ochroną dalej kontynuował ucieczkę i wjechał do lasu, a następnie gwałtownym hamowaniem doprowadził do kolizji z policyjnym radiowozem.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący to 31-letni mieszkaniec Bolesławca. Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący jest pijany, miał ponad promil alkoholu w organizmie. 31-latek został przewieziony do Komisariatu Policji w Szprotawie. Oprócz zarzutów z kodeksu karnego: niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, znieważenie oraz naruszenie nietykalności policjantów, odpowie również za szereg wykroczeń drogowych.

(fot. wideo Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone