Czwartek, 13 maja 202113/05/2021

Oblał kolegę benzyną i podpalił. Odpowie za usiłowanie zabójstwa [foto]

Policjanci z Krakowa zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który podczas spotkania ze znajomymi oblał jednego z kolegów łatwopalną substancją, a następnie go podpalił. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Sprawca odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 18 stycznia w godzinach wieczornych w rejonie Swoszowic. Policjanci ustalili, że podczas spotkania grupy znajomych doszło do kłótni pomiędzy jego uczestnikami. W trakcie ostrej wymiany zdań pomiędzy dwoma mężczyznami, 42-latek sięgnął po kanister z benzyną, którą oblał swojego 61-letniego oponenta, a następnie go podpalił. Widząc to, pozostałe osoby przebywające w tym lokalu wybiegły na zewnątrz i powiadomiły służby ratunkowe. Ofiara doznała poważnych oparzeń i została przetransportowana do szpitala.

43-latek został tymczasowo aresztowany na  3 miesiące i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. KWP w Krakowie, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone