Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Składał 14-latce propozycje seksualne. 38-latek trafił do aresztu [foto]

Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę, który chciał się umówić z 14-letnią dziewczynką. Podejrzany składał nieletniej propozycje seksualne. Na szczęście do spotkania nie doszło. 38-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Policjanci Wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, w wyniku sprawy operacyjnej, zatrzymali w tym tygodniu mieszkańca stolicy Dolnego Śląska, który będąc przekonany, że koresponduje z 14-letnią dziewczynką składał jej propozycje obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej.

Ponadto, po sprawdzeniu samochodu oraz mieszkania podejrzanego, policjanci zabezpieczyli trzy komputery i cztery telefony komórkowe, które trafiły do biegłych celem dokładnego sprawdzenia danych znajdujących się na nośnikach. 38-latek trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut, że kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji podlega karze pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone