Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

W kopercie wysłanej do sądu był biały proszek z napisem „wąglik” i informacja o bombie [zdjęcia]

Dzisiaj rano tuż przed godziną 9 dyżurny tarnowskiej komendy został zaalarmowany o podejrzanej kopercie z sypką substancją, która trafiła do Sądu Okręgowego w Tarnowie. Na miejsce zostały natychmiast skierowane służby ratunkowe, straż pożarna, policja oraz pogotowie gazowe i elektryczne.

Pracownicy sądu zabezpieczyli podejrzaną kopertę w specjalnych pojemniku oraz zamknęli całkowicie strefę zagrożenia. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce w specjalnych kombinezonach otworzyli kopertę, wewnątrz której znajdowała się kolejna koperta opisana „Wąglik”, z której wysypał się biały proszek.

Wstępne badania wykonane przez strażaków wykluczyły niebezpieczną substancję, jednakże z czym pracownik dziennika podawczego tarnowskiego sądu miał do czynienia, potwierdzą dokładne badania laboratoryjne.

W liście przesłanym do sądu adresat zamieścił również informację o podłożonych ładunkach wybuchowych. W związku z tym, sprawdzono budynek sądu pod kątem zagrożenia biologicznego, chemicznego jak również pirotechnicznego wykluczając jakiekolwiek zagrożenie. Administrator budynku nie podjął decyzji o ewakuacji budynku.

Zadaniem policjantów śledczych będzie ustalenie sprawcy wywołania fałszywego zagrożenie o niebezpieczeństwie. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone jest również przeniesienie kosztów zorganizowanej akcji ratunkowej przez sprawcę.

(fot. Policja Tarnowska)

Komentarze wyłączone