Sobota, 08 maja 202108/05/2021

Czołowe zderzenie dwóch pojazdów. W akcji śmigłowiec LPR [zdjęcia]

Do poważnego wypadku doszło 23 stycznia, na drodze wojewódzkiej nr 196 w okolicach Wiatrowa w woj. wielkopolskim. W wyniku czołowego zderzenia dwóch pojazdów dwie osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko.

Ze zgłoszenia wynikało, że poszkodowanych zostało dwóch kierujących pojazdami, z czego jeden pozostaje zakleszczony w pojeździe. Po dotarciu na miejsce wypadku, działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanego przy użyciu sprzętu hydraulicznego oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

W celu przetransportowania ciężej poszkodowanego do szpitala w Poznaniu, lekarz zespołu ratownictwa medycznego podjął decyzję o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dla którego strażacy wyznaczyli miejsce lądowania.  Drugi z poszkodowanych został przetransportowany do szpitala w Wągrowcu.

W trakcie prowadzonych działań droga wojewódzka była całkowicie zablokowana. Okoliczności zdarzenia są ustalane w toku prowadzonego postępowania.

(fot. PSP w Wągrowcu)

Komentarze wyłączone