Czwartek, 05 sierpnia 202105/08/2021

25-letnia matka porzuciła czworo dzieci. „Weźcie je sobie” [wideo]

25-letnia matka przyprowadziła do Pogotowia Opiekuńczego w Tarnowie czworo swoich dzieci -„Weźcie je sobie, nie chce ich wychowywać, nie chce się nimi zajmować” – powiedziała kobieta pracownikom placówki. Najmłodsze z dzieci ma ponad rok, najstarsze niespełna 6 lat. Miasto Tarnów chce jak najszybciej znaleźć dla całej czwórki rodzinę zastępczą.

Gdy chłopcy trafili do placówki byli przestraszeni i wymagali pomocy lekarskiej.

Teraz już doszli do siebie i mają doskonały kontakt z opiekunami. Miasto chce jak najszybciej znaleźć rodzinę zastępczą dla dzieci, ponieważ Pogotowie Opiekuńcze nie jest miejscem dla takich maluchów. W ośrodku przebywają dzieci i młodzież od dziesiątego do osiemnastego roku życia, którzy sprawiają problemy wychowawcze bądź mają za sobą konflikty z prawem.

Niestety, w 70 rodzinach zastępczych działających w Tarnowie nie ma już miejsc, a nowych chętnych do opieki nad dziećmi nie ma, dlatego poszukiwania rodzinny zastępczej rozszerzono na cały kraj.

– Apeluję o stworzenie zastępczej rodziny dla tych dzieci, o stworzenie im domu, normalnego dzieciństwa, o danie im choćby namiastki rodzicielskiej miłości. Takie dzieci, porzucone przez swoich naturalnych rodziców, często trafiają po opiekę miasta. Chcemy im znaleźć domy, ale rodzin zastępczych nie przybywa. Może ktoś z was taką rodzinę stworzy? – mówi prezydent Roman Ciepiela.

Urzędnicy nagrali film, w którym opisują historię rodzeństwa i szukają maluchom rodziny zastępczej. Wideo jest jednocześnie apelem o tworzenie w mieście rodzin zastępczych.

(fot. screen wideo YT Miasto Tarnów)

.

Komentarze wyłączone