Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Okradli i brutalnie pobili 56-latkę czekającą na autobus [zdjęcia, wideo]

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 lat, którzy napadli na 56-latkę czekającą na autobus. Agresorzy podeszli do kobiety i zaczęli uderzać ją rękoma i kopać, a kiedy upadła i nie mogła się już bronić, wyrwali torebkę i uciekli.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 19 przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wlkp. 56-latka czekająca na autobus na przystanku zauważyła dwóch mężczyzn w kapturach siedzących na ławce. Po chwili jeden z nich podbiegł do 56-latki i uderzył ją w twarz. Chwilę później dołączył do niego kolega i razem zaczęli bić rękoma i kopać kobietę. 56-latka próbowała się jeszcze bronić, ale po kilku ciosach upadła na chodnik. Mężczyźni wyrwali jej torebkę i uciekli. Oszołomiona kobieta dotarła do bliskich, którzy powiadomili policję.

Poszkodowana trafiła pod opiekę załogi karetki pogotowia. Po chwili policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali ustalonym rysopisom. W trakcie zatrzymania mężczyźni byli wulgarni i agresywni, a przy nich znaleziono skradzioną chwilę wcześniej torebkę i dokumenty.

24-latek i 25-latek byli nietrzeźwi, starszy miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, młodszy – prawie promil. Noc spędzili w gorzowskiej komendzie. Po wytrzeźwieniu i przesłuchaniu  usłyszą prawdopodobnie zarzut rozboju, za który grozi do 12 lat więzienia.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone