Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Pościg za pijanym motocyklistą zakończony zatrzymaniem [zdjęcia]

22-letni motocyklista próbował uniknąć kontroli i uciec policjantom. Jak się okazało powodem był blisko promil alkoholu w jego organizmie. Uciekinier został zatrzymany i usłyszał zarzuty. 

Policjanci patrolujący drogę krajową nr 92 postanowili zatrzymać do kontroli kierującego motocyklem. Kiedy mundurowi wydali kierowcy sygnały do zatrzymania, mężczyzna zwolnił i zaczął podjeżdżać do mundurowego, a kiedy był już na wysokości funkcjonariusza nagle gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać.

Policjanci błyskawicznie rozpoczęli pościg. Kierujący skręcał w boczne drogi i uliczki usiłując zgubić radiowóz jednakże bez skutku. Policjanci zajechali mu drogę i jeden z funkcjonariuszy dobiegł i zatrzymał motocyklistę.

Przyczynę ucieczki szybko wykazał test na urządzeniu badającym stan trzeźwości. Jego wynik wskazał blisko promil alkoholu. 22-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia oraz minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone