Niedziela, 16 maja 202116/05/2021

Wypożyczonym BMW próbował potrącić policjantów. Padły strzały [foto]

36-latek nie zatrzymał się do kontroli, a uciekając wypożyczonym BMW usiłował potrącić funkcjonariuszy. Podczas próby zatrzymania policjanci oddali strzały w kierunku pojazdu. Mężczyzna został odnaleziony w jednym z bloków przy al. Włókniarzy w Łodzi.

4 lutego policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ,na ul. 6 sierpnia zauważyli BMW, za kierownicą którego siedział mężczyzna znany z kryminalnej przeszłości. Postanowili go wylegitymować. Kierujący na widok policjantów, ruszył gwałtownie w ich stronę omijając inne pojazdy. Nie reagował na wezwania do zatrzymania. Próbował potrącić funkcjonariuszy. Aby uniemożliwić mu dalszą ucieczkę kryminalni oddali w kierunku pojazdu strzały.

Nie zważając na przestrzelone opony 36-latek kontynuował jazdę. W okolicach al. Włókniarzy porzucił pojazd i ukrył się w jednym z budynków. Policjanci odnaleźli go na klatce schodowej bloku.

36-latek w przeszłości był wielokrotnie notowany za różnego rodzaju przestępstwa. Obecnie może ponieść odpowiedzialność za udaremnienie czynności służbowych policjantom, niezatrzymanie się do kontroli i naruszenie  nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone