Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Zadzwonił na policję, bo liczył na darmową „podwózkę”. Plan nie wypalił

Licząc na darmową „podwózkę” wykręcił numer alarmowy i wezwał patrol, kłamiąc, że potrzebuje pomocy, bo ktoś mu grozi. Prawda okazała się zupełnie inna. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie.

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu około 22.00. Wtedy dyżurny nakielskiej komendy odebrał zgłoszenie, które wpłynęło na numer alarmowy policji. Rozmówca poprosił o przyjazd patrolu do jednej z podmroteckiej wsi, gdzie miał przemieszczać się opel vectra, a osoby znajdujące się w aucie miały grozić zgłaszającemu. 

Zastany na miejscu interwencji mężczyzna oświadczył, że nic mu nie wiadomo na temat opla, ani żadnych osób mu grożących i szybko poinformował po co tak naprawdę wezwał patrol. Z uśmiechem na ustach oświadczył, że wsiada do radiowozu i jedzie z policjantami „do jednego gościa, bo musi wyjaśnić z nim pewne sprawy”.  

Plan na darmową „podwózkę” nie wypalił. 28-latek został poinformowany o konsekwencjach wynikających z wywołania niepotrzebnej czynności Policji. Niebawem przeciwko mieszkańcowi mroteckiej gminy policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu, za bezpodstawne wezwanie mundurowych grozi mu wysoka grzywna. 

(fot. Policja- zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze wyłączone