Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Dwóch braci zginęło w piwnicy z braku tlenu. Matka walczy o życie w szpitalu [zdjęcia]

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek, 7 lutego w miejscowości Jakubowice w woj. świętokrzyskim. Nie żyje dwóch braci, ich matka walczy o życie w szpitalu. Cała trójka przebywała w piwnicy, w której był deficyt tlenu.

Wczoraj po południu na numer zadzwoniła 57-letnia mieszkanka Jakubowic, informując dyżurnego, że nie może się skontaktować z dwoma synami, którzy są w piwnicy budynku, pełniącej rolę przechowalni warzyw.

Po chwili, zaniepokojona kobieta postanowiła sama sprawdzić co się stało.

Po przyjeździe na miejsce służb ratunkowych, w pomieszczeniu gospodarczym połączonym z garażem odnaleziono ciała dwóch mężczyzn oraz kobiety. Strażacy, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu ewakuowali poszkodowanych na zewnątrz. Następnie zespół pogotowia ratunkowego podjął reanimację, którą prowadzono ponad godzinę.

Niestety, życia dwóch mężczyzn nie udało się uratować. Ofiary były w wieku wieku 27 i 30 lat. Poszkodowana kobieta w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Kielcach.

Po przeprowadzeniu pomiarów, detektory wykazały, że w pomieszczeniach było zaledwie 1,5% tlenu, a normalnie w powietrzu powinno być około 21% tlenu. Okoliczności tragicznego zdarzenia są ustalane w toku prowadzone śledztwa.


(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone