Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Narkotyki w paczkach po chipsach wywąchał Blant [zdjęcia]

Funkcjonariusze śląskiej KAS ujawnili 261,1 grama suszu konopi indyjskich. Narkotyki był ukryte w hermetycznie zamkniętych opakowaniach popularnej przekąski z ziemniaków. Marihuanę wywąchał Blant – czarny labrador śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej, wyszkolony do wykrywania narkotyków.

Mundurowi śląskiej KAS zatrzymali do rutynowej kontroli busa na trasie Cieszyn – Katowice. Podczas kontroli pasażerów i ich podręcznych bagaży, pies policyjny – Blant zainteresował się bagażem należącym do jednego z mężczyzn.

Jak się okazało torbie znajdowały środki odurzające w postaci suszu konopi indyjskich. Marihuana była ukryta w dwóch hermetycznie zamkniętych paczkach chipsów. Opakowania wyglądały jakby były oryginalnie zamknięte. W sumie w dwóch paczkach mundurowi ujawnili 261,10 grama narkotyku. Szacunkowa wartość suszu konopi to blisko 8 tys. złotych.

Właścicielem środków odurzających okazał się 37-letni mieszkaniec Śląska. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie przed sądem. Mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze. Wobec niego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

( fot. KAS)

Komentarze wyłączone