Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Trzecia ofiara wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej. W szpitalu zmarła 21-latka [zdjęcia]

Lekarzom nie udało się uratować życia 21-letniej kobiety rannej w wyniku uderzenia przez zerwany dach na stacji narciarskiej w Bukowinie Tatrzańskiej. Młoda kobieta w krytycznym stanie trafiła do Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Po kilku godzinach zmarła.

Do tragedii doszło w poniedziałek tuż przed godz. 11 na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej. W wyniku silnego podmuchu wiatru dach na budynku wypożyczalni sprzętu narciarskiego zerwał się i przygniótł cztery osoby.

W wyniku zdarzenia, pomimo podjętej reanimacji śmierć na miejscu poniosła 52-letnia matka i jej 15-letnia córka. Druga z córek – 21-latka w krytycznym stanie została przetransportowana do szpitala. Na skutek wielonarządowych obrażeń, po kilku godzinach zmarła. Do placówki medycznej trafiły jeszcze dwie poszkodowane osoby. Wszyscy poszkodowani to mieszkańcy Warszawy. Dzień wcześniej przyjechali na ferie do Bukowiny Tatrzańskiej.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności wypadku. Zawiadomiony został również Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który zbada, czy wypożyczalnia była postawiona zgodnie ze sztuką budowlaną. Zdaniem prokuratury budynek mógł być samowolą budowlaną.

(fot. goral.info.pl)

Komentarze wyłączone