Środa, 29 marca 202329/03/2023

Ukradli luksusowe audi. Wpadli podczas rozkręcania go na części [zdjęcia, wideo]

Policjanci zatrzymali 3 osoby w związku z kradzieżą audi Q7 o wartości ponad 250 tys. zł. Mężczyźni zostali zaskoczeni przez policjantów w tzw. „dziupli” podczas demontowania pojazdu na części.

We wtorek, 4.02 w nocy, z jednego z osiedli w Zielonej Górze skradzione zostało Audi Q7. Gdy właściciel zorientował się rano, że auto zostało skradzione, natychmiast powiadomił policję. Po ok. 3 godzinach od zgłoszenia policjanci odnaleźli samochód w tzw. „dziupli” na terenie województwa dolnośląskiego. Funkcjonariusze zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 28-32 lat, którzy właśnie byli w trakcie demontażu samochodu. Sprawcy byli kompletnie zaskoczeni, jednak zdążyli już prawie kompletnie zdemontować skradziony pojazd.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni na przesłuchanie do Komendy Miejskiej policji w Zielonej Górze. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli do sprawy pieniądze – kilkanaście tys. zł, a także samochód Audi o wartości ok. 300 tys. zł.

Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów uszkodzenia mienia, paserstwa oraz usuwania znaków identyfikacyjnych. Za te przestępstwa według kodeksu karnego grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze wszyscy trzej zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

(fot. wideo Lubuska Policja)

Komentarze wyłączone