Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Zaatakował rowerzystę i staranował jego rower. Szuka go policja [wideo]

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu prowadzą postępowanie w sprawie spowodowania zagrożenia poza drogą publiczną przez kierującego motorowerem, który zaatakował rowerzystę. Całe zajście zostało zarejestrowane przez kamerę. 

Do zdarzenia doszło 2 lutego około 12:40 w okolicach osiedla Rządz na trasie rowerowej Single Track Wisła. Policjanci ustalili, że wjechał na nią motorowerzysta, choć jest to zakazane. Jadący tamtędy rowerzysta „stanął mu na drodze” i usiłował uniemożliwić mu dalszą przejażdżkę. Motorowerzysta jednak nie zareagował, odepchnął cyklistę, a następnie przejechał po jego rowerze i odjechał. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera, którą rowerzysta miał zamontowaną na kasku. 

W sprawie zostało przyjęte zawiadomienie o wykroczeniu z art. 98 kw, czyli spowodowania zagrożenia poza drogą publiczną. Mundurowi zwracają się z prośbą o pomoc w jego identyfikacji. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę jadącego motorowerem, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o w/w zdarzeniu, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Zespołem ds. Wykroczeń pod nr tel: 56 451 32 75 lub 56 451 32 38 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30.

(fot. wideo Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone