Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

„Kopał i rzucał szczeniakami o chodnik”. Jedno zwierzę nie przeżyło [zdjęcia]

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który kopał i rzucał dwoma szczeniakami o chodnik. Jedno ze zwierząt nie przeżyło brutalnego ataku. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

O bestialskim czynie 43-latka policjanci ze Złotoryi w woj. dolnośląskim zostali poinformowani przez świadków tego zdarzenia. Według ich relacji, na jednej z ulic w centrum miasta, mężczyzna kopał dwa małe pieski, a następnie rzucał nimi o chodnik. Przestał dopiero wtedy, kiedy zwrócono mu uwagę, ale wtedy oddalił się z miejsca. Szczeniakami do czasu przyjazdu policjantów i lekarza weterynarii zaopiekowali się świadkowie. Niestety okazało się, że jedno ze szczeniąt nie przeżyło, z kolei drugim zaopiekował się weterynarz.

Policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za ten bestialski czyn. 43-latek przyznał się do winy, a wobec niego sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem i zabicie jednego z nich grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(fot. KPP w Złotoryi)

Komentarze wyłączone