Piątek, 27 maja 202227/05/2022

20-latek znęcał się nad matką i psem [foto]

Policjanci z Radzionkowa na Śląsku zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, który od 2013 roku znęcał się nad swoją 55-letnią matką i psem. Agresorowi grozi do 5 lat więzienia.

O przemocy domowej powiadomili policjantów pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej. Kiedy stróże prawa skontaktowali się z pokrzywdzoną, ta postanowiła przerwać milczenie. Opowiedziała policjantom o tym, jak jej syn od 2013 roku znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Powiedziała też, że 20-latek od dwóch lat znęca się również nad ich psem, kopiąc go i zrzucając ze schodów.

Policjanci zatrzymali agresora i po zebraniu dowodów, doprowadzili do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad matką oraz nad zwierzęciem. Na wniosek śledczych, wczoraj prokurator zastosował wobec oprawcy policyjny dozór, nakazał opuścić mieszkanie i zakazał kontaktować się i zbliżać do pokrzywdzonej. Za przemoc domową oraz znęcanie nad zwierzęciem, mieszkaniec powiatu tarnogórskiego może trafić do więzienia na 5 lat.

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone