Środa, 17 lipca 202417/07/2024

O krok od tragedii. Mrożące krew w żyłach nagranie [wideo]

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Skorzowie w województwie świętokrzyskim na drodze krajowej nr 73. Na nagraniu udostępnionym przez policję widać jak kierowca ciężarówki zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost na jadące z naprzeciwka samochody osobowe.

Kierujący pojazdem dostawczym chciał wykonać manewr skrętu w lewo. Ciężarówka jadąca za nim zatrzymała się, ale kolejny samochód ciężarowy ominął stojące pojazdy i z całym impetem wyjechał wprost na dwa samochody osobowe nadjeżdżające z przeciwka. Było o krok od tragedii. Tylko dzięki refleksowi kierujących osobówkami nie doszło do czołowego zderzenia.

Policja poszukuje osób, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają wiedzę mogącą przyczynić się do ustalenia jego przebiegu. Szczególnie o kontakt prosimy osoby mające w samochodzie zainstalowaną kamerę i które przejeżdżały w tym czasie drogą krajową nr 73 w gminie Busko – Zdrój. Można stawić się osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Busku – Zdroju przy al. Mickiewicza 19 lub telefonować na całodobowe numery telefonów 41 378 92 00 i 112.

(fot. wideo Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone