Wtorek, 11 maja 202111/05/2021

Chciał zaoszczędzić na lawecie? Wiózł auto na złom pojazdem dostawczym [zdjęcia]

Policjanci ruchu drogowego przecierali oczy ze zdumienia, gdy zobaczyli w jaki sposób kierowca pojazdu dostawczego próbował przetransportować samochód osobowy na złom. Mundurowi uniemożliwili mu dalszą jazdę oraz zatrzymali dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych.

W czwartek w godzinach porannych na terenie powiatu lęborskiego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego samochodem dostawczym. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił ładunek, który nie był w żaden sposób oznaczony i bardzo wystawał poza przyczepę pojazdu.

Jak się okazało kierowca próbował w ten sposób przewieźć auto osobowe na złom. Szczegółowa kontrola wykazała brak badań technicznych pojazdu przeznaczonego na złomowanie. Kierujący został ukarany dwoma mandatami, a dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany. Mundurowi do momentu prawidłowego zabezpieczenia przewożonego ładunku oraz jego oznakowania uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę.

Mężczyzna otrzymał mandaty za źle zabezpieczony ładunek, stan techniczny pojazdu, a za brak badań technicznych policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone