Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Kradzionym fordem doprowadził do wypadku. Zmarł w szpitalu [foto]

Do dramatycznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 91 w powiecie piotrkowskim. 41-latek ukradł samochód osobowy marki Ford i uciekając przed policjantami doprowadził do zderzenia z nissanem. Mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

W niedzielę, 23 około godziny 16.30 dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał informację o kradzieży forda. Po kilku minutach policjanci zauważyli poszukiwany pojazd i ruszyli za nim w pościg. Na widok radiowozu kierujący fordem gwałtownie przyspieszył. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wzywające do zatrzymania się.

Po przejechaniu kilku kilometrów droga krajową nr 91, podczas wyprzedzania innego pojazdu doprowadził do czołowego zderzenia z nissanem jadącym z naprzeciwka. W wyniku zderzenia pojazdów 41-letni obywatel Gruzji kierujący fordem doznał poważnych obrażeń ciała i po przewiezieniu do szpitala zmarł. W zderzeniu ranny został także, pasażer forda i 43-letnia kierująca nissanem.

Jak ustali mundurowi właściciel forda znał mężczyznę, który ukradł mu samochód.

Kilkanaście minut przed wypadkiem mężczyźni spotkali się na jednym z parkingów. W trakcie rozmowy do samochodu wsiadł jeszcze jeden mężczyzna. Wywiązała się między nimi awantura, w trakcie której siedzącemu za kierownicą właścicielowi jeden z mężczyzn zagroził najprawdopodobniej nożem, a następnie ukradł torbę z dokumentami i pieniędzmi. Pokrzywdzony zdołał wydostać się z samochodu, a wtedy jeden z napastników wsiadł za kierownicę forda i odjechał z miejsca zdarzenia – przekazał policja łódzka.

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone