Sobota, 23 października 202123/10/2021

Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i odjechał. Zobacz moment wypadku [wideo]

Policjanci zatrzymali 78-letniego kierującego, który potrącił kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych, a następnie nie zatrzymując się oraz nie udzielając jej pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej z ulicą Libana w Legnicy. Kierujący samochodem marki Opel Vectra potrącił kobietę, która weszła na oznakowane przejście dla pieszych na czerwonym świetle.

Kierowca opla po potrąceniu pieszej nie zatrzymał swojego pojazdu, aby sprawdzić, czy kobieta nie potrzebuje pomocy, tylko pojechał dalej, uciekając tym samym z miejsca wypadku.

Poszkodowana z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego.

Policjanci szybko ustalili numery rejestracyjne pojazdu oraz kierunek poruszania się samochodu. Strażnicy na bieżąco informowali mundurowych o trasie przejazdu opla. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 78-letniego kierowcę. Piesza została ukarana mandatem karnym. Natomiast mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i sporządzono wniosek o jego ukaranie do sądu.

(fot., wideo Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone